A HATÉKONY ADÓ NÉHÁNY ISMÉRVE: EGYSZERŰ KISZÁMOLNI, EGYSZERŰ BESZEDNI, EGYSZERŰ ELLENŐRIZNI. AZ INGATLANADÓ NEM ILYEN. SZERENCSÉRE MOST NEM IS ERRŐL LESZ SZÓ.

Előszó: nem politizálunk, ezt kéretik tudomásul venni.

Tegnap az Index-en kijavították a linket, ami a Parlament előtt heverő vagyonadó / ingatlanadó törvénytervezetre mutat. Lakástulajdonosként érdekel a téma, jó szokásomhoz híven össze is raktam egy Excel táblát, ami az ingatlanadó minden paraméterét magába foglalja. Tudtam, hogy nem lesz egyszerű, de hát izé, mégiscsak remél az ember.

Az eredményt le lehet tölteni ezen a linken: https://bell.co.hu/downloads/20090528_Ingatlanado_v01.xls Enjoy.

Néhány gondolat:

A kérdés tehát: hogy jön ez az egész az internetbankhoz? Több mozaik-elemből áll össze (remélhetőleg) a kép:

Persze, lehet azon gondolkozni, hogy miért érné meg egy banknak ezzel (mármint vagyonkezeléssel, adószámítással foglalkozó) felületek fejlesztésével bíbelődni? Hiszen az frissíteni kell, karban kell tartani, különben is pénzbe kerül, meg zabálja a tárhelyet…

Csak egy kérdés: mennyit ér meg a banknak, hogy a tranzakciókból kinyerhető töménytelen mennyiségű információ mellett a tényleges vagyoni helyzeteddel is megismerkedhet? Esetleg ezen adatok alapján (CRM, valaki?) további szolgáltatásokat tud ajánlani? Mielőtt válaszolnál, gondolj bele, hogy a web2-es világban szinte mindenki ezekből az adatokból él (Google, Facebook, Iwiw - csak, hogy néhány példát említsek) és az ezekre épülő szolgáltatásokból él! Azt hiszem, a bankszektornak lesz mit tanulnia…

Források: